خسارت تاخیر تادیه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

سوال

در مورادی که دولت محکوم به پرداخت مالی شود آیا خسارت تاخیر تادیه به دولت نیز تعلق می گیرد یا خیر؟

پاسخ حقوقی

در مورد خسارت تاخیر تادیه ماده 522 قانون آیین دادرسی مدنی بین دولت و سایر اشخاص حقوقی و حقیقی تفاوتی قائل نشده است بنابراین خسارت تاخیر تادیه به دولت هم تعلق می گیرد.

« ماده 522 قانون آیین دادرسی مدنی : در دعاوی که موضوع آن دین و از نوع وجه رایج بوده و با مطالبه داین و تمکن مدیون، مدیون امتناع از پرداخت نموده، در صورت تغییر فاحش شاخص قیمت سالانه از زمان سررسید تا هنگام پرداخت و پس از مطالبه طلبکار دادگاه با رعایت تناسب تغییر شاخص سالانه که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می گردد محاسبه و مورد حکم قرار خواهد داد مگر اینکه طرفین به نحو دیگری مصالحه نمایند.»

(90/9/21)

 

آمار بازدیدکنندگان

2421امروزmod_vvisit_counter
2979دیروزmod_vvisit_counter
2421این هفتهmod_vvisit_counter
26215هفته گذشتهmod_vvisit_counter
75977این ماهmod_vvisit_counter
81850ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1600178کل بازدیدهاmod_vvisit_counter
 
viagra