استرداد مال مورد خیانت در امانت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

سوال

در شکایت کیفری مبنی بر خیانت در امانت یک دستگاه اتومبیل، اگر خائن اتومبیل را به شخص ثالثی منتقل نماید آیا دادگاه مکاف به صدور رأی در خصوص استرداد می باشد یا خیر؟

 

پاسخ حقوقی

در سوال مطروحه موضوع از یک طرف خیانت در امانت و از طرف دیگر بزه انتقال مال غیر می باشد و بزه عمده انتقال مال غیر است که مشمول ماده 46 قانون مجازات اسلامی است و چنانچه انتقال با سند عادی باشد طبق ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری دادگاه رأساً حکم به رد مال نیز صادر خواهد نمود.

اما چنانچه اتومبیل را با سند رسمی منتقل نموده باشد، می بایستی دادخواست ابطال سند رسمی و الزام به استرداد اتومبیل تقدیم گردد.

(90/8/18)

 

آمار بازدیدکنندگان

217امروزmod_vvisit_counter
1805دیروزmod_vvisit_counter
21844این هفتهmod_vvisit_counter
22713هفته گذشتهmod_vvisit_counter
69185این ماهmod_vvisit_counter
81850ماه گذشتهmod_vvisit_counter
1593386کل بازدیدهاmod_vvisit_counter
 
viagra